Vždy podľa priestorovej situácie sa pri inštalácii podláh musí zvážiť výber materiálu podložky . Rozdielne požiadavky vo vzťahu k tepelnej izolácii a redukcii kročajového hluku vyžadujú správny výber izolačných podložiek.

Nákupom podložkového materiálu Krono Original® sa rozhodnete pre mnohostranné a výkonné parketové a laminátové podložky. Podložkové materiály Krono Original® sú pomocou nákladných testov a laboratórnych skúšok optimalizované pre trvalú a vysokú izoláciu kročajového hluku pri súčasnom tlmení krokového hluku. Pri praktickom využití dosahujú tieto trvalo zaťažené podložky vynikajúce výkonové hodnoty v rámci typicky užívateľských situácií.

Všetky podložkové materiály Krono Original® neobsahujú FCKW, bez problémov ich možno likvidovať v komunálnom odpade, sú recyklovateľné, neutrálne voči vode a toxikologicky nezávadné . Základný materiál je kompatibilný s bitúmenom, PVC, linoleom, olejom, cementom, umelou a prírodnou živicou ako aj s magnezitom.

XPS 3.0

expert mat 3mmSkladaná izolačná podložka, hrúbka 3 mm, z extrudovaného polystyrolu. Balenie vo vlnitom kartóne, jednoduché skladovanie a doprava.

Materiálová základňa: XPS
Hustota: 40 kg/m3, Hrúbka: 3,0 mm
Rozmer: 0,5 m x 1,0 m
Izolácia krokového hluku: 20 dB
Tepelná izolácia: 0,108 m2K/W

XPS 5.5

expert eko matt 5 5mm5,5 mm hrubý panel z extrudovaného polystyrolu. Veľmi dobré izolačné vlastnosti a vysoká redukcia krokového hluku. Vyrovnáva nerovnosti do 4 mm . Balenie  10 panelov = 5 m²

Materiálová základňa: XPS
Hustota: 36 kg/m³, Hrúbka: 5,5 mm
Rozmer: 0,5 m x 1,0 m
Izolácia krokového hluku: 22 dB
Tepelná izolácia: 0,215 m2K/W

PE 2.0

pe2 mm hrubá penová podložka PE je cenovo výhodná verzia. Stredné hodnoty pri izolácii krokového hluku a tepelnej izolácii. Nevýhodou je nízka hustota a tým aj nižšia tlaková stabilita. Na základe nepatrnej výšky môžete 2 mm peny ideálne použiť pri renovačných prácach. K dispozícii je v rôznych dĺžkach zvitkov.

Redukcia kročajového hluku: ca. 16 dB
Priestorová hmotnosť: ca. 20 kg/m³

Fólia PE - žltá alebo transparent

pe_folieZvlášť pri inštalácii na nové podklady (zvyšná vlhkosť) a pri silných teplotných rozdieloch voči dole položeným priestorom musí byť použitá fólia PE ako izolácia proti vlhkosti. Zabraňuje poškodeniu laminátovej podlahy v dôsledku stúpajúcej vlhkosti. K dispozícii v rôznych hrúbkach a dĺžkach zvitkov. K dispozícii v hrúbke 120 μm a 200 μm

Materiál: regranulát

Expert Thermo Rapid 3 mm

expert thermo rapid 3mmIzolácia s drážkovým systémom a otvormi určená ako podklad pod laminátové a drevené podlahy s vykurovaním. Zabezpečuje zvýšený komfort chôdze pomocou efektívneho znižovania napätia a vibrácií. Optimálna z pohľadu rozloženia hmotnosti a vyrovnávania nerovností podkladu. Vhodná pre intenzívne využívané priestory.

Balenie = 5 m²
Dĺžka: 1000 mm
Šírka: 500 mm
Výška: 3 mm

Cezar Basic wood 7 mm

cezar basic wood 7mmTepelno a zvukoizolačná podložka pod plávajúce podlahy Basic wood 7 mm určená na použitie pre všetky typy podlahových materiálov spájaných systémom clic a pokladaných plávajúcim spôsobom. Vďaka stabilnej konštrukcii a vysokej pevnosti v tlaku (až 20 t/m2) je jej použitie možné aj v priestoroch, kde bude budúca podlaha zaťažovaná zvýšeným tlakom. Podložka redukuje krokový hluk o 19 dB a znižuje akustický priestrový hluk až o 15 dB. Konštrukcia z drevných vlákien umožňuje jednoduché spracovanie, vykazuje dobrú difúziu a odolnosť voči pôsobeniu lepidiel a rozpúšťadiel používaných v stavebníctve. Pri svojej hrúbke 7 mm dokáže vyrovnať lokálne nerovnosti podkladu až do výšky 4 mm.

Acoustic LVT, 1,5 mm

acoustic lvtPodložka s hrúbkou 1,5 mm pod plávajúce vynilové podlahoviny kombinujúca v sebe všetky vlastnosti podložiek (zabraňuje prestupu vodných pár, izoluje voči krokovému hluku a akustickému hluku - znižuje ho až o 20 dB a tepelne izoluje - veľmi nízky tepelný odpor iba 0,027m2K/W - vďaka čomu je veľmi vhodná pre použitie na podlahy s podlahovým vykurovaním). Vysoká odolnosť proti stlačeniu - až 20 t/m2 umožňuje použiť túto podložku aj pod vinylové plávajúce podlahy. Je vyrábaná s presahom fólie opatreným samolepnou páskou, čo urýchľuje montáž a zabezpečuje parotesnosť takto vytvorenej vrstvy. Vďaka rexlexnému povrchu v zlatej farbe odráža časť tepla odvádzaného parketou späť do miestnosti a tým znižuje náklady na vykurovanie. Pri pokládke na podlahové vykurovanie sa pokladá modrou laminovanou protišmykovou vrstvou smerom k plávajúcej vinylovej podlahe.

Acoustic LVT Technicke parametre

Profesionálna podložka na podlahové kúrenie s integrovanou parozábrannou fóliou

polozka na podlahove kurenie 2mm Materiál – PUM minerálne jadro s polyuretánovým spojivom a hliníkovou parozábrannou fóliou na rovnomerné rozloženie teploty. Maximálne zaťažiteľný, zvukovo izolačný podklad novej generácie, používajúci sa pod drevené, laminátové, korkové a vinylové podlahy.

Vlastnosti:

 • tepelný odpor len 0,010 m2K/W,
 • vysoké tlmenie kročajového hluku,
 • vysoká odolnosť proti vlhkosti,
 • vysoká odolnosť voči zaťaženiu,
 • vyrobené na bezfreónovej, recyklovateľnej báze

Technické vlastnosti:

 • rozmery 1 x 7,5 m = 7,5 m2 (rolka),
 • hrúbka 2 mm,
 • zaťažiteľnosť 250 kPa,
 • redukcia šírenia hluku 26%

ALU Protect 2mm, podložka na podlahové kúrenie

ALU Protect 2mmALU Protect je permanentne elastická podložka vyrobená z plyethylenovej peny s vysokou hustotou a pokrytá je hliníkovou parozábrannou fóliou. Je vyrábaná s presahom fólie opatreným samolepiacou páskou, čo urýchľuje montáž a zabezpečuje parotesnosť takto vytvorenej vrstvy.

Technické vlastnosti:

 • rozmery 1,1 x 9,1 m = 10 m2 (rolka),
 • hrúbka 2 mm,
 • zaťažiteľnosť 70 kPa,
 • redukcia šírenia hluku 22%,
 • tepelný odpor 0,040 m2K/W

Zvláštne pokyny

Pred inštaláciou zaistite, aby bol podklad pripravený podľa noriem. Pri inštalácii v priestoroch s podlahovým vykurovaním odporúčame zásadne dodatočnú inštaláciu našej izolačnej PE. Pri dlhšom skladovaní uschovávajte parketové podložky v chlade a v suchu, chráňte pred ultrafialovým žiarením. Pri použití pri elektronicky citlivých prístrojoch (počítače atď.) je zásadne doporučené využívať podložkové materiály s antistatickými vlastnosťami.

krono-originaleurofinalelektrické kúreniedelta-plusbonaDen Bravenescokarkimp-kovaniapar-kyM&T – kľučky a kovania

Používaním stránok prevádzkovateľa km parket, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.